• P. Mirvald
    ...
  • Item
    ...
P. Mirvald
Petr Mirvald ( 66)
1955/04/16Žatec, Česká republika ~ 2021/08/11Pardubice, Česká republika

Nejsme tu proto, abychom oplakávali odchod pana Petra Mirvalda. Jsme tu, abychom společně OSLAVILI a UCTILI jeho naplněný život.

Petr se narodil 16. dubna 1955 v Žatci. Vyrůstal se dvěma bratry, Josefem a Martinem. Často se stěhovali, tatínek byl vojenský pilot a Petra velmi inspiroval. Petrův obdiv k otci, byl tak silný, že se po celý život zajímal o vojenství, obranu, ochranu a vojenskou techniku.

V mládí se aktivně věnoval parašutismu, v Soběšicích založil oddíl karate. Už od dětství miloval přírodu a dobrodružství, byl tak trochu neposeda a maličko i uličník, hlavně, když se svým nejlepším kamarádem Jarkem vymýšleli, a také realizovali spoustu klukovin.

I přes to, že neměl od svých 5ti let slezinu, a na vojnu nemusel, tak podle svého životního hesla „victoria un muerte“ – „vítězství nebo smrt“, kterým se velmi často řídil, absolvoval na vlastní žádost základní vojenskou službu.

Byl vyučený zedník, zaučený kominík a také pokrývač. Od roku 1983 začal podnikat nejprve sám, později založil s.r.o. a podnikal ve stavebnictví. Věnoval také mnoho let své bezpečnostní službě a úklidové firmě. Bylo pro něj velmi důležité být nezávislý a stále něco vymýšlet, stále něco budovat.

První manželství s paní Irenou Koudarovou trvalo necelý rok. Druhé manželství s paní Evou Polákovou bylo naplněno narozením jeho jediné dcery Petry.

Toužil po životě farmáře. To se mu splnilo, když se seznámil a pak oženil s paní Jitkou Zapletalovou. S ní se odstěhoval na venkov, kde spolu prožili překrásných téměř 19 let, plných vzájemné lásky a úcty. Věnoval se úpravám domu, chovu domácích a hospodářských zvířat, také experimentoval s pěstováním vlastních potravin. Zajímal se o dlouhodobé přežití, sbíral zkušenosti a chystal se vydat sérii knih o tomto tématu. Kdo jste ho znali, víte, že stále pro něco hořel, stále na něčem pracoval, stále něco přestavoval, tvořil,…. Málokdo chápal, kde bere energii na všechny své projekty. S nadsázkou se dá říci, jako by měl v sobě geny pilné včely a pracovitého mravence…

Petr byl člověk pevných zásad, poctivý, velmi pracovitý, kamarádský, vždy svůj, přímočarý, jedinečný, tvrdý sám k sobě, velmi obětavý a vždy spravedlivý k druhým. Byl tahounem, který šel ostatním příkladem. Nesnášel lež, faleš a bezpráví…tělem i duší byl vlastenec, co řekl, to splnil…angažoval se v obraně domovů, měl vizi civilní ochrany podle modelů, co fungují ve světě…velmi rád četl a vzdělával se.

Na povrchu tvrdá slupka skrývala jeho citlivou duši a vskutku ryzí charakter. Byl spolehlivý kamarád, milující a milovaný manžel, partner, syn, tatínek a dědeček. Jeho náhlý odchod byl pro všechny šok a bude nám moc chybět.

Jen láska zůstala, ta smrti nezná.

Miluji Tě navždy, Petře. Tvoje Jituška

Browse through images added by creator or visitors...

Write a memory
Refresh
Light a candle
Read what others have shared...
Petře sbohem. Nemusel jsi tak spěchat. At je ti s tátou tam nahoře dobře!
2021/08/13 Martin
Family tree - Ancestors
Family tree - Descendants
This site uses cookies to store settings and improve user experience. We do not share usage data with any third parties. By using the website you agree with the use of cookies. More on Privacy